پیام رئیس مرکز

اولویت ما تحقق صلح و آبادی افغانستان است

مرکز مطالعات استراتژیک و منطقوی افتخار دارد که به یاری پروردگار و به همت تیم متعهد کاری خویش؛ اینک یازدهمین سال فعالیت های اکادیمیک خویش را آغاز می نماید. طی یک دههء گذشته CSRS با انجام پژوهش‌های علمی و ارائهء طرح‌های استرا تیژیک در عرصه های گوناگون مرتبط به افغانستان و منطقه، فعال بوده و در راستای بلند بردن سطح دانش پژوهشی و تأثیرگذاری بر روند پالیسی سازی در کشور، نقش خویش را بجا آورده است.

در حالیکه کوشش های صلح در جریان سال ( 1398 ه ش) به شکل بی سابقه ای پیش رفت؛ CSRS مصمم است تا فعالیت های اکادیمیک خویشرا در سال 2020م/ 1399ه ش نیز به آرزوی دست یابی به صلح و ثبات همیشگی در کشور و منطقه، و به امید پیشرفت و تعالی افغانستان عزیز، مجدانه به پیش ببرد.

مرکز مطالعات استراتیژیک و منطقوی CSRS یک نهاد پژوهشی آزاد و غیر دولتی بوده بیشترین فعالیت های آن به همکاری داوطلبانه استادان دانشگاهی و شخصیت های اکادیمیک کشور، همراه با تلاش های دانش آموزان نخبه و با استعداد دانشگاه های مختلف، انجام می یابد.

امیدواریم ازین به بعد نیز، کارشناسان و پژوهشگران، با داشته های علمی/ تحقیقی شان، در راستای بسر رسانیدن این رسالت میهنی و انسانی، ما را یاری رسانند.

 اولویت های کاری ما در سال پیشرو اینها اند:

  • مطالعات مرتبط به صلح و پایان دادن به جنگ
  • حکومت داری خوب
  • محیط زیست
  • زن و خانواده
  • قضایای تعلیمی و تحصیلی
  • تاریخ معاصر( پنجاه سال اخیر) افغانستان

CSRS نه تنها پژوهش های ناب و نوشته های تازه ونو دانشمندان در عرصه های فوق را با سپاس و امتنان می پذیرد، بلکه با کمال حوصله مندی، کارهای تحقیقی دانشجویان جوان کشور را به منظور معیاری شدن و پختگی، سرپرستی و رهنمایی خواهد نمود.

به آرزوی تحقق صلح و ثبات دائمی درکشور.

 

نصير احمد نویدی

رئیس مرکزمطالعات استراتیژیک ومنطقوی

nnawidy@gmail.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *